PKO Bank Polski będzie pierwszym biurowym najemcą kompleksu Hi Piotrkowska, który powstaje w centrum Łodzi. Nowa siedziba banku zajmie łącznie 1650 mkw. powierzchni zlokalizowanej na parterze i na ósmym piętrze wieży biurowej. Zakończenie budowy obiektu zaplanowano na drugi kwartał 2020 roku.

Hi Piotrkowska, flagowa  inwestycja realizowana przez Master Management Group, która powstaje u zbiegu Alei Mickiewicza, Kościuszki i ulicy Piotrkowskiej, stanie się nową siedzibą Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Łodzi. Zlokalizowane tu będą również biura jednostek organizacyjnych banku zarządzających regionem i pracujących na rzecz regionu łódzkiego. Bank wynajął 1145 mkw. powierzchni biurowej na ósmym piętrze wieży biurowej oraz 442 mkw. powierzchni na parterze budynku z przeznaczeniem na działalność usługową.

‘Jesteśmy dumni, że PKO Bank Polski, lider polskiego sektora bankowego nam zaufał. Wybór przestrzeni biurowej w Hi Piotrkowska na siedzibę banku podkreśla prestiżowy charakter inwestycji i z pewnością przełoży się na wzrost atrakcyjności biznesowej tej części miasta’ – tłumaczy Justyna Drużyńska – Krystosiak, Director of Office Operations w Master Management Group. ‘Dzięki bliskości centrum przesiadkowego Piotrkowska Centrum i trasy W-Z, klienci banku szybko dojadą do nowej placówki, a pracownicy biura zyskają komfortowe i dogodnie zlokalizowane miejsce pracy’ – dodaje Justyna Drużyńska – Krystosiak.

– ‘PKO Bank Polski na bieżąco modernizuje i optymalizuje sieć sprzedaży poprzez dopasowanie do potencjału mikrorynków i zmieniających się potrzeb klientów w związku z czym  podejmuje działania związane z podniesieniem efektywności pracy placówek i poprawą dostępności usług Banku. W ramach tych działań m.in. unowocześnia siedziby istniejących oddziałów, otwiera nowe placówki, ale również przenosi placówki do nowych lokalizacji. HI Piotrkowska stanie się nową siedzibą Oddziału 1 PKO Banku Polskiego. Wierzymy, że z nowej lokalizacji w centrum Łodzi zadowoleni będą także klienci, którzy będą mieli możliwość korzystania z usług w nowoczesnych wnętrzach biurowca’ – mówi Magdaleny Soj-Domagała, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Łodzi. ‘Jesteśmy przekonani, że aranżacja uwzględniająca udogodnienia dla klientów, między innymi poprzez możliwość indywidualnych spotkań doradców z klientami w salkach spotkań – zapewniających klientowi pełen komfort rozmów, a także system rezerwacji stanowiska obsługi – z opcją wyboru doradcy, spotka się z aprobatą klientów’ – dodaje Magdalena Soj-Domagała.

Możliwości rozwijania biznesu w kompleksie Hi Piotrkowska przyciągają lokalnych przedsiębiorców i duże marki sieciowe. W gronie najemców są już: Starbucks, HEBE, Just GYM, Żabka, Namieszane Grill & Bar, piekarnia i bistro Z pieca Rodem, a także Apteka Europejska i Delikatesy Fabryczne. W ofercie obiektu dostępne są ostatnie dwa wolne lokale: narożny, o powierzchni 270 mkw., na parterze budynku hotelowego z wejściem od ulicy Piotrkowskiej i Alei Mickiewicza, oraz przestrzeń o powierzchni 120 mkw. w budynku biurowym z wejściem od centrum przesiadkowego. Oba lokale są przeznaczone na działalność handlowo – usługową.

Dzięki swym różnorodnym funkcjom Hi Piotrkowska 155 wzbogaci ofertę biurową, handlową i usługową w centrum Łodzi. Dogodna lokalizacja inwestycji w pobliżu centrum przesiadkowego, zwanego potocznie „stajnią jednorożców”, zapewnia komfort korzystania z komunikacji miejskiej (12 linii tramwajowych oraz 6 linii autobusowych). Według danych Urzędu Miasta Łodzi, codziennie z tego miejsca korzysta nawet 50 000 osób.  Kompleks ma też potencjał, żeby ożywić turystykę w mieście. Najemcą jednego z trzech budynków jest Hampton by Hilton, a położenie inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie najdłuższej promenady handlowej w Europie, czyli ulicy Piotrkowskiej, podkreśla unikalność tego adresu.

Master Management Group (MMG)  jest  inwestorem,  deweloperem, agentem wynajmującym oraz zarządcą nieruchomości handlowych i biurowych zlokalizowanych w całej Polsce. Firma posiada ponad dwunastoletnie doświadczenie na rynku oraz zespół ekspertów, którzy pracowali dla międzynarodowych firm deweloperskich, doradczych, a   także   funduszy   inwestycyjnych.   Master Management to prywatna firma oferująca usługi butikowe na najwyższym poziomie. Prestiżowe nagrody potwierdzają jakość usług i dowodzą, że zespół MMG ma duże doświadczenie. W swojej historii MMG współpracowało z takimi partnerami jak Marcol Group ,Europa Capital oraz w formie spółki joint venture z Blackstone. Obecnie MMG zarządza 100 tys. m2 powierzchni handlowej, w tym: Bramą Mazur w Ełku, Galerią Niwa w Oświęcimiu oraz centrami w Poznaniu, Szczecinie, Lubinie, Kutnie, Ciechanowie, Piekarach Śląskich i Józefosławiu (MMG Centers*). Firma jest też inwestorem i deweloperem trzech centrów handlowych w Kołobrzegu, Legionowie i Zawierciu. Więcej informacji na temat inwestycji w Łodzi:  www.piotrkowska155.pl