Każdego dnia 250 pracowników na budowie, dzięki czemu w Pawilonie Wystawienniczym ukończony już jest poziom B1+L0, a prace prowadzone są na ostatniej kondygnacji. W połowie sierpnia na pawilonie Słoniarnia rozpocznie się montaż drewnianej konstrukcji dachu. Wykonawca ukończył instalację kanalizacji podposadzkowej. W najbliższym czasie w Pawilonie Wystawienniczym rozpocznie się wspomniany wcześniej montaż konstrukcji dachu, wykonanie tak zwanych „rękawów” umożliwiających dostęp zwiedzającym wejście na wybiegi zewnętrzne.

– Do końca czerwca podczas prac budowlanych zużyliśmy: 1.950  ton stali zbrojeniowej prostej i giętej, 1.305,5 [m3] betonu niekonstrukcyjnego, 10.417,8 [m3]

betonu konstrukcyjnego – podsumowuje Włodzimierz Galus – dyrektor kontraktu
z firmy Mosty Łódź.

Prace trwają nie tylko w Pawilonie Wystawienniczym, ale także w Pawilonie Wejściowym oraz na Wybiegu Lwów i Tygrysów.

W Pawilonie Wejściowym trwają prace fundamentowe oraz roboty żelbetowe pierwszej kondygnacji na ok. ¾ długości budynku, pozostała ich część musi zostać wykonana po dostarczeniu i montażu dźwigarów drewnianych budynku głównego. Gabaryty konstrukcji dachu nie dają innej możliwość dostarczenia ich na miejsce, niż przez fragment Budynku Wejściowego.

– Porównanie tego, co udało się nam już do tej pory zrobić – raptem na półmetku inwestycji – z tym co było, pokazuje ogrom zmian. Mogę zapewnić, że zmiany będą konsekwentnie postępować, a w 2021 roku zwierzęta będą mieszkały w standardach odpowiadających XXI wiekowi. Podobny komfort zapewnimy także zwiedzającym – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Wybieg Lwów i Tygrysów – tutaj prace związane są z nasadzeniami, zagospodarowaniem terenu wybiegów oraz prace wykończeniowe. Wybiegi zostały zgłoszone do Nadzoru Budowlanego i już niedługo  zostaną oddane do użytkowania. Tuż potem wykonawca przejmie plac budowy i przystąpi do przebudowy Wybiegu Pingwinów.