Został zakończony nabór na Kultugranty 2.0. – program wsparcia dla twórców i artystów, który zakłada realizację wydarzenia w internecie. Wyłonionych zostało ponad 30 najciekawszych pomysłów, które będą zrealizowane w sieci. Podcasty, słuchowiska, seriale on-line, koncerty na żywo i spektakle teatralne dla dzieci to tylko niektóre z projektów dofinansowanych przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. 

To 4. edycja programu „Kultugranty”, a pierwsza, ze względu na okoliczności, w wyjątkowej formule. Organizatorzy zdecydowali się na kontynuację programu w odpowiedzi na niezwykłą aktywność łódzkich artystów w sieci w czasie epidemii koronawirusa. 

– Bacznie obserwujemy dynamiczne zmiany, które zachodzą w uczestnictwie w kulturze na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Jesteśmy świadkami niezwykłego zaangażowania twórców i ich kreatywności w sieci, dlatego zdecydowaliśmy się na przyznanie wsparcia ponad 30 projektom spośród kilkuset zgłoszonych wniosków.” – mówi Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń. 

W zwycięskiej puli znajduje się cykl koncertów na żywo Macieja Tubisa w ciekawych architektonicznie łódzkich przestrzeniach, podcasty poświęcone 75-leciu Łodzi Filmowej, interaktywna wystawa fotografii, internetowy spektakl dla dzieci „Baśń się plecie”, a nawet projekt zakładający realizację komiksu i wideobloga na czas pandemii, po raz trzeci laureatem konkursu został „Festiwal Eksploracji Miejskiej”.

Festiwal Eksploracji Miejskiej laureatem Kultugrantów 2.0.

Festiwal Eksploracji Miejskiej laureatem Kultugrantów 2.0. 🙂 Udało się nam to po raz trzeci! Tę edycję z wiadomych przyczyn realizować będziemy ONLINE. Szczegóły już wkrótce :)Przesyłamy Wam podcast z wczorajszej konferencji prasowej Łódzkie Centrum Wydarzeń

Opublikowany przez Festiwal Eksploracji Miejskiej Środa, 13 maja 2020

– Jednym z projektów na styku kultury i partycypacji społecznej, który zdecydowaliśmy się wyróżnić jest „Szlakiem ginących zawodów”, czyli dwa wirtualne spacery po zakładach rzemieślniczych. To też element łódzkiego krajobrazu i łódzkiej kultury, który może stanowić znaczące wsparcie dla przedstawicieli ginących zawodów w tym wymagającym czasie.” – mówi Daria Głowacka z Łódzkiego Centrum Wydarzeń. 

– Chcemy, aby Kultugranty stanowiły wsparcie dla działań artystycznych twórców, którzy z uwagi na pandemię koronawirusa nie mogą normalnie tworzyć i spotykać się z publicznością. To początek działań związanych z sektorem kreatywnym i mam nadzieję, że przeznaczone wsparcie finansowe będzie startem i impulsem do rozwoju tego typu wydarzeń. – podsumowuje Maciej Łaski, Dyrektor ŁCW. 

Pełna lista zwycięskich projektów znajduje się na stronie: www.lcw.lodz.pl