o nas

Portal i Stowarzyszenie zwykłe czyli GALANCIE O ŁODZI to WYDARZENIA | HISTORIA ŁODZI |FOTORELACJE | SPACERY | GRY MIEJSKIE |

Stowarzyszenie powstało w kwietniu 2019 roku, wcześniej działaliśmy jako grupa nieformalna. Masze stowarzyszenie zwykłe zarejestrowane w ewidencji Urzędzie Miasta Łodzi pod numerem 98. 

CZEMU POWSTAŁO:

Łódź – to miasto nieoczywiste, pełne perełek architektonicznych, zakamarków, historycznych elementów, tj. kamienice, klatki schodowe, podwórka, śladów. Jest pełne tajemnic i nieodkrytych historii i faktów oraz niezwykłych miejskich legend. Galancie to projekt mający przybliżyć Łodzianom jak i mieszkańcom całej Polski dziedzictwo tego miasta, jego piękno i nieodkryte dla szerszej publiki miejsca, detale i historię. Chcemy pokazać miasto z naszej perspektywy jak i osób, które pochodzą z Łodzi oraz innej takich osób, których korzenie tu sięgają oraz tych, którzy zdecydowali się porzucić swoją Ojczyznę ze względu na magię naszego Miasta Łodzi.

DZIAŁAMY POPRZEZ GALANTE INICJATYWY:

  1. Portal „GALANCIE O ŁODZI” www.galancieolodzi.pl – informacje, wydarzenia, historia, fotorelacje, Łódź naszym okiem.
  2. FESTIWAL EKSPLORACJI MIEJSKIEJ – II edycje, Podstawowym jego założeniem promowanie szeroko pojętej eksploracji tkanki miejskiej – czyli fotografowania miejsc opuszczonych, zgłębiania miejskich legend.
  3. BAŁUCKI KALENDARZ – III edycje. To projekt, który miał pokazać, że Bałuty to szczególne miejsce. Ta ciesząca się złą sławą dzielnica, ma również miejsca warte pokazania. Na Bałutach też działają ludzie kreatywni, to czas kiedy Ci artyści chcieli pokazać swoją twórczość, nie tylko innym dzielnicom Łodzi ale i całej Polsce. Zaczęli zmieniać Bałuty poprzez pokazanie, że tu również są ciekawe projekty i działa artystyczna bohema.
  4. SPACERY po Łodzi nieoczywistej – prowadzenie przez: Radka „Redmana” Stępnia, Martę Wasilewską, Aleksandrę Wysokińską, Edytę Nowak – Jamróz, którzy współpracują na stałe ze stowarzyszeniem.
  5. FOTOMIGAWKI ŁÓDZKIE – mają na celu integrację pasjonatów miasta Łodzi i województwa poprzez spacery po mniej lub bardziej dostępnych na co dzień. Jeżeli lubicie fotografować i poznawać i uwieczniać miejsca do których nie można wejść od tak to dobrze trafiliście.
  6. BAŁUCKI BIGIEL – II edycje to wydarzenie promujące Bałuty i Rynek Starego Miasta to warsztaty, spacery, prelekcje, impreza plenerowa.
  7. GRY MIEJSKIE – fotograficzna gra miejska FEM

 [S1]

Redaktor Naczelny, przedstawiciel Stowarzyszenia

Radek

Radosław Stępień – znany jako „​REDMAN”​, odkrywca zakamarków Łodzi, fotograf, założyciel fanpagy: ​Urban Explorers Łódź (odkrywanie miejsc opuszczonych, eksploracja miejska) oraz Rade​k Redman Stępień (cykl łódzkie kamienice). Organizator i pomysłodawca „Festiwalu Eksploracji Miejskiej”. Współpracował z Biurem ds. Rewitalizacji Urzędu Miasta Łodzi, sporządzał dokumentację fotograficzną dot. budynków z programu: „Mia100 Kamienic”. Prelegent TEDxPiotrkowskaStreet​ nt. „Odkrywania miasta na nowo”. Współpracował również z Uniwersytetem Łódzkim w ramach projektu: Uniwersytet Łódzki z innej perspektywy oraz publikacji o UŁ pt. „Łódzkie przestrzenie i praktyka teorii. 70 lat Katedry Teorii Literatury Uniwersytetu Łódzkiego (1945–2015)”, ze Społecznie Zaangażowanymi podczas ​Forum Animatorów​, gdzie prowadził spacer oraz wygłosił prelekcję w Starym Polesiu Miejscu Spotkań. Pokazuje Łódź zapomnianą przez Boga, ale jakże piękną i tajemniczą, takie właśnie miejsca pokazuje na swoich stronach. Społecznik organizator fotospacerów, warsztatów, odnajduje miejsca i elementy architektoniczne, o które należy zadbać. Współtwórca “​Bałuckiego Kalendarza​”. Na jego wycieczki jest ciągłe zapotrzebowanie np. spacery po łódzkich klatkach. O jego pasji pisała m.in Gazeta Wyborcza, Dziennik Łódzki czy Express Ilustrowany, Radio Łódź.

Fotoreporter:

Piotr Pośpieszyński, fotograf, specjalizuje się w reportażach i sesjach portretowych. Prowadzi stronę Piotr Pośpieszyński Fotografia, znajdziecie tam fotorelacje z imprez, zdjęcia z dachów i sesje z modelkami.

Wydawca:

Stowarzyszenie „Galancie o Łodzi” nr 98 w ewidencji towarzyszeń zwykłych Urzędu Miasta Łodzi.
Portal „Galancie o Łodzi” wpisane jest do Rejestru Czasopism pod numerem 1615. 
NIP 9471999640Edytuj